Vážení příznivci 221. „tygří“ letky.

V tomto roce si 221. „tygří“ letka připomene dvě významná výročí. Dne 30. října 1918 můžeme označit jako den vzniku Československa a československého letectva. U zrodu prvního Leteckého sboru československé armády stáli jak letci bojující za první světové války v rakousko-uherském letectvu, tak i příslušníci československých legií.

Dále pak před 40 lety v roce 1978 přistály v tehdejším Československu u 51. vrtulníkového pluku v Prostějově první dodané vrtulníky Mi-24D. (24. 8. 1978). 

Je třeba připomenout také desáté výročí působení vrtulníkářů v rámci mentoringu v misích v Afgánském Kábulu. Právě 1. 4. 2008 začala 1.OMLT (Operational Mentor and Liaison Team) cvičit a mentorovat příslušníky afgánských vzdušných sil.

Rok 2018 bude tedy pro nás významným jubileem, kdy si připomeneme 100 let vzniku československého letectva, 40 let od zahájení provozu bojových vrtulníků řady Mi‑24 v naší armádě a 10 let působení vrtulníkářů v Afganistánu.

Za tímto účelem bychom chtěli vytvořit nové polepy nebo nástřik na kamufláži vrtulníku Mi‑24 sloužícího u 221. letky na 22. základně vrtulníkového letectva v Náměšti.  Chtěli bychom vytvořit originální polep, který by vzdal hold československému letectvu a všem současným i bývalým příslušníkům, kteří formovali naše vzdušné síly.

Další mojí ambicí je i touto formou zatraktivnit prezentaci práce 221. „tygří“ letky, 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou i celé Armády ČR při mnoha ukázkách na veřejnosti, kam se za námi snad rádi přijdete podívat.

 Tímto bych chtěl oslovit naše fanoušky a širokou veřejnost o vytvoření možných návrhů pro polep ‑ kamufláž na vrtulníku Mi-24 pro oslavu 100. výročí československého letectva.

Všechny, kteří by měli originální návrh na kamufláž nebo polep, žádám, aby se s námi o něj podělili a v ideálním případě nám zaslali i grafický návrh na email info@221sqn.cz ideálně do konce měsíce února. U kamufláží či polepů je požadováno, aby vrtulníkům zůstalo původní maskování a aby jejich vzhled nebyl příliš křiklavý. Autoři vítězných návrhů budou odměněni a jejich jméno bude spojeno s novým designem na bojovém vrtulníku Mi‑24.

 Velitel 221.“tygří“ letky pplk. Petr ‚Setr‘ Slíva

One thought to “100 výročí československého letectva”

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.